Non İnvaziv Prenatal Test (NIPT)
0 232 464 91 91
Doktorlar İçin  »  Test Kapsamının Önemi

Geniş kapsamlı testin önemi
Next-Generation Prenatal Testle huzurlu gebeler

Panorama Yaklaşımı

Gebelikten doğuma kadar, Natera Labaratuvarları, üreme teknikleriyle ilgili IVF için geliştirdiği pre-implantasyon genetik testleri ve non-invaziv prenatal testleriyle atılımlar yapmaktadır. İnsan Genomu Projesindeki bilgilerle geliştirilen ve sofistike biyoinformatik algoritmalarla güçlendirilen Natera’nın geniş kapsamlı test portföyü, kanıtlanmış teknikleri ile ailelere bebek sahibi olmada ve doğuma kadar tıp endüstrisinde en hassas ve güvenilir sonuçları sunmaktadır.
Patentli NATUS(Next Generation Aneuploidi Testing Using SNPs) teknolojisi kompleks biyoistatistik kullanarak az miktarlardaki çocuk DNA’sının SNP verilerini değerlendirmede özelleştirildi. Bu teknoloji, ebebeyinlerin DNA sının çocuğu yaratan yumurta ve spermde nasıl birleştiğini anlayan ilk yöntemdir. NATUS teknolojisi, in vitro fertilizasyon(IVF) sırasında bir embriyodan alınan altı pikogram gibi az bir miktar DNA’dan hassas sonuçlar sunabilir. Ayrıca prenatal olarak anne kan örneğinden elde edilen serbest fetüs hücre DNA’sından(cfDNA) babalık belirlenebilir.
Panorama prenatal test, birçok kromozom anomalisinin >%99 doğrulukla birinci trimesterde tespit edilmesine olanak sağlar. Genetik veriler için özelleştirilmiş sinyal işleme algoritmaları kullanarak, plazma örneğinde bulunan anne ve fetüs DNA’sı karışımındaki fetüs sinyali, SNP ölçümlerinden tespit edilir. Bu teknoloji 21,18,13,X ve Y kromozom anöploidilerini non-invaziv prenatal testle saptamak için geliştirilmiştir ve halen NATUS klinik araştırmaları Amerikan (NIH) Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından desteklenmektedir.


Test Kapsamının Önemi


EVDEN KAN ALMA
Copyright © 2013 Biolab Laboratuvarlar Grubu - İzmir Laboratuvar| Tüm Hakları Saklıdır.