Non İnvaziv Prenatal Test (NIPT)
0 232 464 91 91
Test Teknolojisi  »  Test Teknolojisi

Panorama Prenatal Test

Single Nucleotide Polymorphism(SNP) teknolojisini kullanan Panorama testinin benzersiz metodolojisi sayma ve kantitatif metodları kullanan diğer mevcut NIPT testlerine göre daha etkili ve hassas sonuç verir.

NATUS(Next generation of Testing Using SNPs) metodolojisi anne kanında maternal ve fetüs DNA’sı içeren özel genetik bölgeleri değerlendirir. Böylece düşük fetüs fraksiyonlarında bile Panorama testi tüm kromozomlarda tutarlı duyarlılık ve özgüllük sağlar. Sonuçta hastaya özgü kişiselleştirilmiş risk skorunu daha iyi duyarlılık ve özgüllük ile belirleyerek yalancı pozitif, yalancı negatif ve sonuçsuz tarama oranını çok düşürür.
Anne kanındaki fetüs DNA’sı içeren fraksiyon gebelik haftasına göre değişmekle beraber, gebeliğin erken dönemlerinde daha düşük miktardadır. Kullandığımız SNP teknolojisi sayesinde, Panorama testi gebeliğin 9.haftasından itibaren düşük fetüs fransiyonlarına rağmen yüksek tespit oranı sağlar.

Panorama Test teknolojisinde DNA tetkikiPanorama prenatal test, Natera,Inc. Tarafından geliştirildi. CLIA(Clinical Laboratory Improvement Amendments) tarafından sertifike edilmiştir.EVDEN KAN ALMA
Copyright © 2013 Biolab Laboratuvarlar Grubu - İzmir Laboratuvar| Tüm Hakları Saklıdır.